Coraz więcej firm zaczyna zauważać jak cennym źródłem wiedzy, który może mieć fundamentalny wpływ na konkurencyjność na rynku, jest efektywne przetwarzanie danych.

Jako zespół Data Services wspieramy naszych Klientów w składowaniu, przetwarzaniu oraz analizie danych mających realny wpływ na rozwój ich przedsiębiorstwa.

To co nas wyróżnia to tworzenie modeli elastycznych do celów raportowania i dostarczania do nich danych. Wybierając rozwiązanie informatyczne, kierujemy się nie tylko doświadczeniem i aktualną potrzebą Klienta, ale również zwracamy uwagę na wykorzystanie technologii umożliwiającej uzyskanie przewagi konkurencyjnej niezależnie od branży.

W trosce o zapewnienie odpowiednich narzędzi dla naszych klientów zostaliśmy Partnerem firmy Talend. Posiadamy zespół o wysokich i unikalnych kompetencjach zapewniający wsparcie wdrożeń rozwiązań takich jak Talend ESB, Talend Data Integration i Talend Big Data.

Zajmujemy się:

Integracja danych

umożliwiająca łączenie różnego rodzaju źródeł danych w celu budowy hurtowni danych rozwiązań dla Compliance czy integracji na poziomie danych pomiędzy systemami. Wykorzystujemy dobre praktyki Kimball, Inmon, które implementujemy nie tylko na papierze.

Big Data

wykorzystanie najnowszych źródeł danych w celu uzyskania całkiem nowej lub pełniejszej informacji. Dla nas Big Data to nie tylko technologia, ale doskonałe źródło do odkrywania informacji niewidocznych na pierwszy rzut oka.

Integracja aplikacji

dla zagadnień natychmiastowej komunikacji pomiędzy systemami wykorzystujemy narzędzia klasy ESB, które umożliwiają nam szybkie i bezawaryjne wdrażanie rozwiązań przynoszących wartość naszym klientom. Integracja aplikacji w połączeniu z klasyczną integracją danych i Big Data pozwala na dostarczenie kompleksowych rozwiązań dla biznesu.

Integracja danych

Jednym z najważniejszych elementów przetwarzania danych są zagadnienia integracji. Dane w ramach organizacji przechowywane są w wielu systemach, bardzo często stworzonych przy użyciu różnych technologii. Integracja danych wiąże się z kilkoma istotnymi procesami:

Zrozumienie bytów biznesowych opisywanych przez dane

Zrozumienie jak dane przetwarzane w ramach systemów należy ze sobą łączyć

Stwierdzenie do jakiej postaci przetworzyć dane

Dlatego właśnie osoby pracujące przy integracji danych muszą na równi rozwijać kompetencje techniczne i analityczno-biznesowe. Patrząc na współczesny przepływ informacji możemy zauważyć, że ze względu na jej ogromną ilość społeczeństwo skupiło się na jej przyjmowaniu, ale nie analizowaniu. Efektem tego stało się spłycenie lub zniekształcenie komunikatów. Opierając się na uznanych praktykach i prostych narzędziach opisu (np. Logical Data Map) jesteśmy w stanie tworzyć specyfikację zrozumiałą zarówno dla odbiorców (z uwzględnieniem biznesu i IT), jak i dla programistów.

Big Data

Czy istnieje związek między ciśnieniem powietrza a rodzajem filmu na jaki idziemy do kina? Czy na podstawie historii zakupów będzie można stwierdzić jaki dana osoba ma w tej chwili nastrój i co kupi za tydzień?

Choć powyższe przykłady mogą wydawać się abstrakcyjne to BIG DATA rzuca na nie całkiem nowe światło. Dzięki spojrzeniu na dane z szerokiej perspektywy może okazać się, że układają się one w pewne wzory oraz struktury, które łatwo przewidzieć.

Do świata Big Data podchodzimy w oparciu o doświadczenia związane z przetwarzaniem danych i przy wykorzystaniu nowych narzędzi i metodyk. Wartość biznesowa, którą staramy się uzyskać, opiera się na wykorzystaniu synergii pomiędzy danymi ustrukturyzowanymi (klasyczne podejście) a danymi nieustrukturyzowanymi (Big Data).

Dodatkowo w celu uzyskania jeszcze większej przewagi z rozwiązań Big Data wykorzystujemy metodę Machine Learning.

Integracja aplikacji

W organizacjach wykorzystujących dziesiątki, a nawet setki systemów IT zachodzi konieczność zapewnienia spójnej i efektywnej komunikacji pomiędzy nimi. Rozwiązania ESB (ang. Enterprise Service Bus) umożliwiają zapewnienie integracji aplikacji z wykorzystaniem kilkudziesięciu uznanych wzorców (tzw. EIP) obejmujących tworzenie wiadomości, ich routing oraz translację, zarządzanie kanałami komunikacji oraz końcowymi interfejsami.
W komercyjnych produktach możliwe jest monitorowanie wymiany wiadomości w czasie rzeczywistym, jak i zarządzanie usługami oraz bezpieczeństwem.
W przypadku rozwiązania Talend ESB interesującą dodatkową funkcjonalnością jest możliwość zwinnego tworzenia usług i mikrousług oraz rozszerzenie zakresu integracji aplikacji o obszar Big Data i integracji danych.